חושבים להשקיע בקפריסין? הנה 5 סיבות מעולות להשקיע בקפריסין

כשחושבים להשקיע בקפריסין,עולה המחשבה מי האנשים שמגיעים לאותה מדינה. בשנת 2023, ביקרו בקפריסין מעל 3.8 מיליון תיירים שזהו גידול של 20% בהשוואה לשנת 2022. במאמר תוכלו למצוא 5 סיבות מעולות להשקיע בקפריסין.

קפריסין, הנמצאת במרחק של כ-40 דקות טיסה בלבד מישראל, הפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי והשקעה פוטנציאלית עבור הישראליים. זה לא סוד שבכל מקום אנחנו נראה מודעה על איזה נכס יפה ליד הים. רבים מהאנשים שמדברים איתי שואלים מה הסיבה לכך ולמה כדאי להשקיע דווקא בקפריסין.

במאמר הזה אתעמק בהיבטים המרכזיים של קפריסין ומסביר היטב את הסיבות שכדאי להשקיע בקפריסין.

שוק הנדל"ן בקפריסין משגשג, ומציג הזדמנויות רווחיות למשקיעים. מנכסי מגורים ועד לפיתוחים מסחריים ומיזמי אירוח, השוק מציע אפשרויות השקעה מגוונות עם פוטנציאל לתשואות גבוהות. בנוסף, מחירי נכסים נוחים ותשואות שכירות הופכים את קפריסין ליעד אטרקטיבי להשקעה בנדל"ן.

כדי להבהיר את הנושא, אפשר לראות שהמחירי נדל"ן בערים המרכזיות עלה משמעותית בשנים האחרונות וממשיך לעלות בעקבות הביקוש. נוכל לראות בכל עיר את הפרויקטים החדשים על ידי הקבלנים המקומיים ושהנכסים נמכרים עוד לפני שהתחילו את הבנייה. מבחינת שכירויות, המחירים קפצו משמעותית. לדוגמא, נכס שנרכש בינואר 2023 בפריים לוקיישן לרנקה במחיר של 135,000 אירו, היה מושכר ב-800 אירו לחודש. מחיר הנכס היום הוא מעל 180,000 אירו ומושכר השנה ב-1100 אירו לחודש. וזה לא המקרה היחידי.

עם כלכלה יציבה ועמידה, קפריסין מציעה סביבה נוחה להשקעה. היא הפגינה צמיחה כלכלית עקבית, הנתמכת על ידי מגזרים כמו תיירות, נדל"ן, פיננסים וספנות. משקיעים יכולים ליהנות מבסיס כלכלי אמין המסייע לשגשוג לטווח ארוך.

כדי להבהיר את הנושא, חברות הייטק ופיננסים עברו לקפריסין והקימו משרדים שמשכו מאות עובדים מכל העולם. חברת ספנות כמו רויאל קריביאן מגיעה ללימסול מספר פעמים בשבוע במהלך הקיץ. כמות התיירים קפצה בכ-20% בשנת 2023 בהשוואה לשנת 2022.

פוטנציאל התשואה ברכישת נכס בקפריסין הוא נגזרת מסך ההוצאה הכוללת של המשקיע לעומת ההכנסה הפסיבית שמקבל במהלך שנה שלמה. כמו שרבים אמרו לפנינו, הנבואה ניתנה לשוטים ולכן פוטנציאל התשואה יכול להיות מחושב רק על מקרי עבר, עם זאת התשואה הצפויה עומדת בממוצע על 6-8%. חשוב לציין שיש נכסים שהתשואה היא מתחת ל6% וישנם נכסים שהתשואה יכולה לעלות על 8%. עניין התשואה תמיד מגיע עם רמת הסיכון.

עניין פוטנציאל התשואה שציינתי לא מתייחס לעליית ערך מכיוון שאי אפשר להבטיח תשואה. יתרה מכך, אני לא מתקרב להבטחות תשואה של אנשים מכיוון שכנראה שאני זה שמשלם על כך. עם זאת, בשנים האחרונות עליית הערך בקפריסין קפצה בחלק מהנכסים במספר דו ספרתי ולכן זאת אינדיקציה טובה במידה וחושבים על רכישת נכס בקפריסין.

קפריסין משקיעה רבות בחלוקת הטבות עידוד למשקיעים זרים, החל מהקלות במתן אשרות שהייה בקפריסין כמו פינק סליפ ועד פתיחת חברה שמאפשרת אישור עבודה. מעבר לכך, יש הטבות נוספות שהמדינה מעודדת כמו:
1. מס חברות בשיעור של כ-12.5%
2. ניתן לרכוש 2 נכסים עם הדרכון הישראלי
3. רכישת נכס חדש מעל 300,000 אירו על מנת לקבל תושבות במדינה. (יש קריטריונים נוספים שצריך לעמוד .בהם)
4. פטור מתשלום מס על שכירות בקפריסין עד לגובה של כ-19,500 אירו בשנה. (יש תשלום מס בריאות בגובה של כ-2.65%).

רבים מהאנשים שחושבים להשקיע בחו"ל חוששים מכך שהם לא יכולים "לגעת בבלוקים" וזה יוצר מחסום עבורם. קפריסין מצליחה לשבור את המחסום מכיוון שקפריסין נמצאת במרחק של כ-40 דקות טיסה בלבד ומחירי טיסות מאוד נוחים לכיס.

השקעות נדל"ן בקפריסין מאפשרות לאזרחים הישראלים להגיע מידי פעם לבדוק את מצב הנכס ומעבר לכך גם להינות מהנכס במידה ומשכירים אותו לטווחים קצרים, כמו דירת Airbnb.

ציינתי 5 סיבות מעולות להשקיע דווקא בקפריסין ועם זאת, מצרף סיבה מעולה נוספת. מחירי הנדל"ן בקפריסין הם נמוכים משמעותית מהמחירים בישראל. לדוגמא, בקפריסין, ניתן למצוא דירת3 חדרים בקומפלקס עם בריכה, חדר כושר, סאונה ובמרחק של כ-1.5 קילומטר מהים בפחות מ-1 מיליון שקל!
וילה ענקית עם שטח של כ-700 מ"ר, 5 חדרים ובריכה, במרחק של כ-300 מטר מהים ב-2 מיליון שקל.
כולנו מבינים שווילה כזאת בישראל עולה פי 4-5.

יש עוד כל כך הרבה סיבות להשקיע בקפריסין

  1. הפשיעה שואפת ל-0
  2. מזג אוויר מעולה כמו בישראל
  3. חופים ברמה הגבוהה ביותר- תחפשו Nissi beach בגוגל
  4. בית חב"ד בכל עיר
  5. יחס חם לישראלים
  6. קזינו הכי גדול במזרח התיכון ובאירופה נמצא בלימסול

רוצים לשמוע עוד?

מוזמנים לעקוב אחרי ערוץ Spotify וYoutube ולשמוע הקלטות נוספות על קפריסין, השקעות נדל"ן, פתיחת חברות, הכרת הערים, מיסוי ועוד.

איתי ארז- השקט שלך בקפריסין

כמה סיבות למה כדאי להשקיע בנדל"ן בקפריסין