בתי ספר וגנים בעיר לרנקה, קפריסין

בחלק מהשיחות בקבוצת הווטסאפ "מענה על שאלות לרילוקיישן" והקבוצות בפייסבוק, עולה לא פעם השאלה על בתי הספר בקפריסין- ובעיקר על בתי ספר בלרנקה ולימסול שעליהם יש פחות מידע. לכן הרמתי את הכפפה וריכזתי עבורכם מאמר מקיף עם מידע על בתי הספר בלרנקה ולימסול.

📚 המאמר בוצע בהשתתפות חלק מבתי הספר, חברים מקומיים ותובנות מהורים ישראלים שחיים בקפריסין. כמו שכבר הבנתם, יש רשימות המתנה במספר בתי ספר ולכן חשוב לפנות לכל בתי הספר, להגיע ליום התרשמות ולהבין האם יש מקום בשנת לימודים הבאה.

תקדישו כמה דקות כי הפוסט הזה יעשה לכם הרבה סדר! נתחיל עם בתי ספר וגנים בעיר לרנקה

אתחיל בנושא החשוב ביותר והוא- האם יש מקום בבית הספר? התשובה היא כן. בית הספר פותח מתחם נוסף ולכן ככל הנראה יהיה מקום לכל התלמידים לשנת 2024-2025. קיימנו זום עם בית ספר פסקל בהשתתפות של עשרות משפחות ושבמהלך הזום בית הספר סיפר על תוכנית הלימודים השנתית, מתחמי בית הספר, חזון בית הספר, שעות לימודים, פעילויות, והתהליך רישום הילדים.מוזמנים לצפות בקישור ביוטיוב, ספוטיפי או בפייסבוק.

פסקל ידוע כאחד מ-בתי ספר והגנים בלרנקה הפופולאריים ביותר עבור ישראלים ששוקלים לעבור לעיר. במהלך החודשים האחרונים סייעתי בקיום שיחות ופגישות רבות בין משפחות ובית הספר- כולן היו מוצלחות וזה בזכות האווירה החמה ומסבירת פנים של ההנהלה והמיקום המעולה.

בית הספר ממוקם בעיירה Arradipou ממש מתחת לכביש A3, בצומת Rizoelia. הכפרים שבסביבה, החל מ-Pervolia ועד Pyla – במרחק של 15 דקות נסיעה בבוקר מהבית ספר. יש לציין כי תלמידים מאזור Famagusta לומדים גם בבית הספר.

לפי PASCAL, במידה ושאלתם את עצמכם כמה ישראלים יש בבית הספר והאם הילדים שלכם יסתדרו אז אל תדאגו מכיוון שיש למעלה מ-35 תלמידים ישראלים בשנת הלימודים הנוכחית ועוד תלמידים נוספים שרשומים לשנה הבאה.

לבית הספר יש שלוש קבוצות:

4-6 (Kindergarten)

6-12 (Primary)

12-18 (Secondary)

  • חשוב לציין שבית הספר לא מקבל ילדים בגיל 3. הילדים חייבים להיות בני 4 לפני 31 באוגוסט על מנת להיכנס לתוכנית של Kindergarten.

לדוגמא, הילד שלכם לא יוכל להירשם לבית הספר במידה ויהיה בן 4 ב1.9 אלא יצטרך להמתין לשנה הבאה שיהיה כמעט בן 5.

בית הספר פסקל גם חלק מה-Globeducate העולמי – בתי ספר בינלאומיים | עיצוב המשפחה העולמית של 55 בתי ספר הממוקמים ב-10 מדינות ומציעים הזדמנויות ייחודיות ליותר מ-31,000 תלמידים ברחבי העולם. לתלמידים ולמורים יש הזדמנויות לשתף פעולה באמצעות אירועי Globeducate, כגון האולימפיאדה האקדמית, מודל האומות המאוחדות, פסטיבל המוזיקה, תחרות האמנויות, המשחקים האולימפיים, מגורים ראשיים למנהיגות תלמידים, ועידת בינה מלאכותית ונאום TEDex. יש לבית ספר פסקל שותפות גלובלית רשמית עם ה-WWF ומחויבות להבטיח שכל בתי הספר שלנו ישיגו מעמד של בית ספר אקולוגי.

בוגרי בית הספר לומדים מקצועות ליבה אשר עוזרים להם במהלך המבחנים שלIGCSE ו- A-LEVEL ולכן מתקבלים לאוניברסיטאות מובילות בבריטניה, מדינות אחרות באירופה וארה"ב.

יום הלימודים הוא בין השעות 7:35 – 13:15 .בית ספר פסקל בלרנקה מציע גם אפשרות ליום מורחב. ילדים יכולים להישאר עד השעה 14:30 בכל יום, בזמן הזה הם יאכלו את ארוחת הצהריים וישלימו את שיעורי הבית. פסקל מציע גם פעילויות אחר הצהריים בימים שני – שישי 14:30 – 16:00, למעט יום רביעי מכיוון שלמורים יש ישיבות צוות בימי רביעי. מעבר לכך, בית הספר מציע מגוון פעילויות אחר הצהריים, למשל. אומנות ואומנות, גינון, משחקי לוח, שחמט, לגו, פעילויות STEAM, ריקודים וכו'.

🌐 אתר בית ספר פסקל: https://www.pascal.ac.cy

📅לקביעת פגישה: https://www.pascal.ac.cy/book-a-visit/

📧 אימייל: [email protected]

📍 מיקום: https://rb.gy/h0u6ab

Pyla, Kiti, Pervolia: כ-14-20 דקות

Oroklini, Livadia, Kamares: כ-9-12 דקות

Aradippou, Lidl: כ-4-5 דקות

בית הספר הפרטי Med High ממוקם בלב העיר, במרחק הליכה מחוף Finikoudes ומהמרינה הישנה. שימו לב שבית הספר משתרע על פני שני בניינים במקומות שונים:

גילאי Pre School: ממוקם ליד מלון רדיסון בלו

גילאי Junior & Senior: הליכה קצרה מחוף פיניקודס

המרחק בין הקמפוסים הוא כ-4 דקות נסיעה.

בית הספר מקבל ילדים מגיל 4 ועד סיום התיכון:

גילאי 4-6- Pre School

כיתה א' עד ו'- Junior

כיתה ז' עד סיון תיכון- Senior

בית הספר Med High מתגאה באימוץ שיטת ההוראה הבריטית, שמסייעת לסטודנטים להיכנס לאוניברסיטאות באנגליה. בית הספר מציע מסלול אקדמי מסורתי בבריטניה A Level & IGCSE. כיתות ליבה עבור IGCSE כוללות בדרך כלל כ-15 תלמידים, בעוד שכיתות A LEVEL כ-10 תלמידים.

עם סיום התיכון מקבלים התלמידים תעודת גמר מוסמכת של משרד החינוך בקפריסין (Apolytirion). משיחות עם מקומיים וישראלים, בית הספר אהוד על ידי הישראליים שחיים בעיר כבר שנים רבות, מכיוון שהמוסד נותן אווירה חמה וטובה לישראלים. להבנתי יש רשימת המתנה לבית הספר, אבל עדיין מומלץ לבדוק ישירות מולם בהתאם לשכבות גיל של ילדיכם.

בית הספר Med High מציע Summer School לסטודנטים הזקוקים להכנה נוספת לשנה הקרובה ו-Tutorial Center הפועל לאחר שעות הלימודים לספק סיוע נוסף.

· Pre School, Junior School and Senior: 7:15-15:00

🌐 אתר בית הספר: www.medhigh.com

📅 לקביעת פגישה: [email protected]

📍 מיקום:

Pre School- – https://rb.gy/loijzo

Junior & Senior- – https://rb.gy/b30tew

כפר Pyla, Kiti, Pervolia, Oriklini: כ-22-16 דקות

כפר Aradippou, Livadia, Kamares: כ-10 דקות

בית הספר הוקם בשנת 1908 ונחשב כאחד ממוסדות החינוך הוותיקים והמוערכים ביותר בקפריסין. הוא מתוחזק, מציע רמת לימודים גבוהה וחינוך יותר נוקשה משאר בתי הספר (ישראלים מעדיפים לרשום את הילדים ל-Med High- ול-Pascal). בית הספר ממוקם במיקום מרכזי ליד Water Board Office, במרחק הליכה מבנקים, סופרמרקטים ואפילו חוף הים (בערך 15 דקות הליכה).

גילאי Junior: כיתות מגיל 2 עד כיתה ו' (עד גיל 10).

גילאי Senior: כיתות מגיל 11 (כיתה ז') ועד סיום בית הספר.

כמו שאר בתי הספר, התלמידים מתכוננים לבחינות A Levels ו-GCSE/IGCSE. בית הספר מספק גם תמיכה למבחנים כמו TOEFL ו-SAT, מה שמבטיח מסלול לאוניברסיטאות ידועות באירופה וארה"ב. מניסיון אישי, לימודי SAT ו-TOEFL לא קלים במיוחד. עם סיום התיכון מקבלים התלמידים את תעודת הגמר המוערכת (Apolytirion) מטעם משרד החינוך בקפריסין.

גילאי 6 עד 10: 7:15 עד 15:00

ילדים בגילאי שנתיים עד 6: 7:15 עד 13:15

📧 לבירורים והרשמה ניתן לפנות לבית הספר במייל:

כללי: [email protected] | Junior: [email protected]

| Senior: [email protected]

🌐 אתר: https://www.academy.ac.cy/

📅 תזמן ביקור: https://www.academy.ac.cy/visit-our-school/plan-your-visit/

📍 מיקום: https://rb.gy/ic0pdt

כפר Pyla, Kiti, Pervolia, Oriklini: כ-22-16 דקות

כפר Aradippou, Livadia, Kamares: כ-8-10 דקות

באוקטובר 2023, זכיתי להכיר את בית ספר של בית חב"ד. כחלק מהמאמצים שלי לסייע לישראלים בקפריסין, נפגשתי עם לוי, איש מדהים מבית חב"ד. לוי הקדיש מזמנו בנדיבות כדי להראות לי את מתחם בית הספר ואיך התהליך עובד. בית הספר ממוקם בלרנקה, במרחק קצר מחוף הים.

כשמשפחות פנו אלי לסייע להם בתהליך ושמעו שיש בית ספר חב"ד, השאלה הראשונה שהייתה היא האם יש הפרדה בכיתות, האם מדברים בשפה העברית ואיך עובדת תוכנית הלימודים בהשוואה לשאר בתי הספר. בתשובה לפניות הורים, אציין כי השיעורים בבית ספר חב"ד הם משותפים ובשפה האנגלית, בנים ובנות לומדים יחד והוא משלב שיעורי תורה ותפילה בשגרת היום. בית הספר מטפח זהות יהודית חזקה ותחושת שייכות. בנוסף, דואג לארוחות ומציע שיעורי העשרה בספורט, אמנות, תכנות ורובוטיקה.

בית חב"ד מבין ויודע שישנם תלמידים שאולי יצטרכו לעבור לבתי ספר וגנים פרטיים אחרים בלרנקה ולכן בית הספר הינו דו לשוני, התלמידים לומדים לפי תוכנית הלימודים של משרד החינוך וכן באנגלית לפי התוכנית של קיימברידג', כך שבמידה ויצטרכו להמשיך לבית ספר אחר הם יהיו מוכנים. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות עם תוכניות לימודים מותאמות אישית.

בית הספר פונה לילדים בגילאי 3 עד 11, עם תכנון לפתוח כיתה חדשה לבני 12 בשנה הבאה.

יום הלימודים מתחיל בשעה 7:45 ומסתיים בסביבות השעה 15:00, שני עד שישי.

💶 פרטי הרשמה: עבור שנת הלימודים 2024-2025, דמי הרישום הם 200 אירו (לא ניתן החזר).

📅 מפגשי היכרות: לקביעת פגישת היכרות בבית הספר יש לפנות לרבנית שיינדל רסקין.

אני בטוח שהמאמר על בתי ספר וגנים בלרנקה נתן לכם המון מידע. אני מזמין אתכם לקרוא ולהבין על לרנקה והכפרים שמסביב על מנת שתקבלו הבנה איפה הכי נכון לכם להתגורר.

בנוסף, תיכנסו ותקראו על תהליך הרילוקיישן לקפריסין וימי סיור בקפריסין.

שמחתי לשתף מידע שיכול לעזור ואתם יותר ממוזמנים לרשום לי את דעתכם. מוזמנים גם לשלוח לי הודעה בוואטסאפ במידה ומעוניינים ביום סיור בלרנקה עם אנשים מקומיים שיראו לכם את השכונות ובתי הספר🚶‍♂️🏘️

גילוי נאות-שמי איתי ארז, יזם, מלווה משקיעים ומשפחות לרכישת נדל"ן ומעבר לקפריסין.

איתי ארז
השקט שלך בקפריסין

הסבר מפורט על בתי ספר וגנים בלרנקה קפריסין למשפחות שחושבות על מעבר רילוקיישן לקפריסין ורוצות לדעת יותר על מסגרות לימודים